KAMPANIA „BIAŁEJ WSTĄŻKI” - 16 DNI PRZECIW PRZEMOCY WOBEC KOBIET

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2023

Biała wstążka kojarzona jest najczęściej z niewinnością, bezbronnością. Z tego też powodu stała się symbolem akcji zainicjowanej przez kanadyjskich mężczyzn, którzy w 1991 roku postanowili rozpocząć walkę z przemocą wobec kobiet. Właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tys. mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji i sprzeciwu wszelkim formom przemocy jakiej doświadczają kobiety.

Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka.

Centrum Usług Społecznych w Srokowie również włącza się do akcji. W trakcie 16 dni kampanii, mieszkańcy Gminy Srokowo zostaną obdarowani białymi wstążkami i znaczkami z symbolem białej wstążki, rozdane zostaną ulotki dotyczące przeciwdziałaniu przemocy oraz informacje, gdzie można zgłosić niepokojące sygnały i zwrócić się po pomoc.

 

Dnia 7 grudnia 2023r. w godzinach od 7.00 do 19.00

odbędzie się specjalny dyżur w ramach tzw. „Otwartych Dni”.

 

Tego dnia, do godz. 19.00 drzwi Centrum pozostają otwarte…

Specjalny dyżur pełnić będą:

-pracownicy socjalni

-członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego

-dzielnicowy KPP w Kętrzynie

Dyżur telefoniczny pełnić będzie: psycholog oraz terapeuta.


Serdecznie zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie