Jesteś tutaj: Start / KORONAWIRUS

KORONAWIRUS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wspieraj seniora

Seniorze! Zostań w domu. Nie lekceważ zagrożenia. Twoje zdrowie jest najważniejsze! Skorzystaj z infolinii 22 505 11 11. To infolinia, która przekieruje Twoje potrzeby do najbliższego ośrodka pomocy społecznej w Twojej okolicy. Ośrodek pomocy społecznej będzie z Tobą w kontakcie i ustali, kto i jakiej formie będzie mógł Ci pomóc.

28 października 2020
Czytaj więcej o: Wspieraj seniora

WAŻNE W CZASIE PANDEMII

Wprowadzone w ostatnim czasie ograniczenia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2  zmieniły funkcjonowanie lub całkowicie ograniczyły działanie wielu instytucji.

Czas przymusowej izolacji, to czas szczególnie trudny dla osób zagrożonych przemocą w rodzinie,  w tym: dzieci, osób starszych, osób niepełnosprawnych.

Sytuacja przymusowej izolacji w wielu przypadkach powoduje złość, rozdrażnienie, zniecierpliwienie, niepokój, frustrację. Atmosfera napięcia, wprowadzane ograniczenia, codzienny przekaz medialny to często impulsy powodujące agresję u dorosłych.

W wielu rodzinach nasila się zjawisko odosobnienia, zagrożenie wystąpienia zachowań agresywnych w stosunku do domowników, jak również nasila się przemoc wcześniej występująca.

Ważne jest aby reagować na niepokojące sygnały docierające z najbliższego otoczenia.

Pomoc sąsiedzka może się okazać cenną informacją i sygnałem do podjęcia działań interwencyjnych, które w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia będą podejmowane działania interwencyjne w środowisku przy zachowaniu maksymalnych środków bezpieczeństwa.

Przemoc w rodzinie jest problemem, który może dotknąć każdego człowieka. Nie ma znaczenia ani wiek, ani rodzaj wykształcenia, ani pozycja społeczna czy wykonywany zawód.

5 maja 2020

Telemedycyna w walce z koronawirusem

Przejdź do - Telemedycyna w walce z koronawirusem

Zdalne konsultacje z lekarzem to kluczowa potrzeba w sytuacji zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem.  Telemedycyna, która do tej pory rozwijała się w Polsce powoli i stopniowo, nagle stała się koniecznością. Wielu lekarzy ma wątpliwości, jak dokładnie należy postępować udzielając teleporad, na nową formę świadczeń nie są też przygotowani wszyscy pacjenci. Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza opracowała poradniki dla lekarzy i pacjentów, które dostarczą tak potrzebnych obecnie wskazówek.  

7 kwietnia 2020

12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem

6 kwietnia 2020

TELEFON ZAUFANIA AKTYWNIE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Informacja otrzymana od Pani Aldony Bagińskiej

Prezes Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

TELEFON ZAUFANIA AKTYWNIE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Co teraz najważniejsze w czasie pandemii koronawirusa? Czy nie życzliwość, dobre słowo, zrozumienie? I koniecznie empatia, czyli umiejętność wczuwania się w sytuację drugiego człowieka. By dawać wsparcie, uspokojenie. Bo panika byłaby najgorszą rzeczą jaka mogłaby się nam przytrafić.

31 marca 2020
Czytaj więcej o: TELEFON ZAUFANIA AKTYWNIE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Aplikacja - Kwarantanna domowa

Przejdź do - Aplikacja - Kwarantanna domowa

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 została uruchomiona Aplikacja kwarantanna domowa na platformie https://www.gov.pl/web/koronawirus/

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

24 marca 2020
Czytaj więcej o: Aplikacja - Kwarantanna domowa